Burmistrz zarobi mniej o… 4 złote

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 maja w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, rada miasta Krasnystaw ma obniżyć pensję burmistrz Hanny Mazurkiewicz. A, że ta i tak zarabiała relatywnie mało, zarabiać będzie jedynie o 4 zł mniej.

Dotarliśmy do uchwały z dnia 29 czerwca 2018 r. w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla burmistrza Krasnegostawu. Nową uchwałę radni mają podjąć w przyszłym tygodniu w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.

– Na wniosek pani burmistrz radni rady miasta Krasnystaw już na początku tej kadencji ustali jej wynagrodzenie w wysokości o 25 procent niższej od poprzednika – przypomina Krzysztof Gałan, sekretarz miasta Krasnystaw. – Aktualnie burmistrz zarabia 8080 zł brutto. Skutkuje to tym, że po dokonanej w kraju obniżce poborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, nie ma potrzeby obniżania pensji pani burmistrz. Należy zmienić tylko jej strukturę. Stosowny projekt uchwały przygotowaliśmy na najbliższe posiedzenie rady. Zgodnie z nim całkowite wynagrodzenie burmistrz wyniosłoby 8076 zł – dodaje.

Jeżeli radni zagłosują za wspomnianą uchwałą burmistrz Hanna Mazurkiewicz będzie zarabiać jedynie o 4 zł mniej niż dotychczas. Na nowe wynagrodzenie burmistrz ma się złożyć: wynagrodzenie zasadnicze (4,8 tys. zł), dodatek funkcyjny (1130 zł), dodatek specjalny w wysokości 20 procent sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego (1186 zł) oraz dodatek stażowy w wysokości 20 procent wynagrodzenia zasadniczego (960 zł). (kg)