Burmistrz Zonik z Hołownią

Hieronim Zonik to pierwszy burmistrz, który zasilił szeregi Stowarzyszenia Polska 2050 Szymona Hołowni. A zrobił to w 30. rocznicę objęcia urzędu wójta gminy.

Stowarzyszenie Polska 2050, którego liderem jest Szymon Hołownia, metodycznie buduje swoje struktury, szykując się do kolejnych wyborów parlamentarnych. Ugrupowanie ma licznych sympatyków, którzy do tej pory nie potrafili odnaleźć swoich przedstawicieli na scenie politycznej. Ale do swoich szeregów zaprasza też doświadczonych polityków i samorządowców. O takim nowym „transferze” przedstawiciele Polski 2050 poinformowali w miniony piątek na rynku w Siedliszczu.

– To duży sukces Stowarzyszenia Polska 2050, kiedy dołączają do nas tak doświadczeni samorządowcy – mówił Rafał Maksymowicz, lider województwa lubelskiego Stowarzyszenia Polska 2050 o wstąpieniu do szeregów stowarzyszenia Hieronima Zonika, burmistrza Siedliszcza. – Samorząd to tak naprawdę bijące serce kraju, które dla nas jest szczególnie ważne. Hieronim ma wszystkie cechy, które każdy samorządowiec powinien posiadać. Jest społecznikiem i świetnym menadżerem miasta Siedliszcze.

– Równo trzydzieści lat temu zostałem wybrany na wójta gminy Siedliszcze i od tamtej pory staram się pracować na rzecz mieszkańców. Dzięki samorządom zmieniła się Polska. Powstały nowe obiekty, szkoły, oczyszczalnie ścieków. Zdecydowałem się przystąpić do ruchu, bo wierzę w młodych ludzi, którzy go tworzą. I nie chcę stać z opuszczonymi rękoma i patrzeć na to, co się wokół nas dzieje – tak swoją decyzję komentował burmistrz.

– Dla mnie to jest wielka radość, że do Stowarzyszenia Polska 2050 na Lubelszczyźnie przyłącza się pierwszy burmistrz, pierwszy reprezentant władzy lokalnej, który tę władzę sprawuje na miejscu i z wielkim sukcesem – podkreślała z kolei posłanka Joanna Mucha ze stowarzyszenia. – Siódma kadencja i to, że nie byli wystawieni nawet kontrkandydaci w ostatnich wyborach, to o czymś świadczy. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here