Bury nie do kupienia

– Po wygranych wyborach prezydenckich Prawo i Sprawiedliwość będzie próbowało odbić z rąk opozycji Senat RP i przeciągnąć, któregoś z senatorów na swoją stronę – słychać na sejmowych korytarzach. Wśród tych, których mógłby pozyskać obóz rządzący wymieniany jest senator z Lublina, Jacek Bury!


– Dostaję pytania ws. przejścia do PiS, bo ponoć takie informacje krążą w kuluarach. Kto je wypuszcza? Tego nie wiem, ale być może „koledzy” z PiS po raz kolejny próbują przeciągnąć mnie na swoją stronę. Nie chcę używać mocnych słów, ale nie jestem na sprzedaż. Byłem i będę lojalny wobec swoich wyborców, którzy dali mi ogromny mandat zaufania w Lublinie, to oni są moim prezesem i zawsze tak będzie. Wiele środowisk udzieliło mi poparcia zobowiązując mnie do reprezentowania wszystkich obywateli, a szczególnie tych z Lubelszczyzny – odniósł się w czwartek do sprawy na swoim profilu na Facebooku senator Jacek Bury (KO).

Lubelski parlamentarzysta podkreślił, że „Całe te zamieszanie to efekt usilnych prób przejęcia polityków opozycji przez PiS, aby mieć kontrolę nad Senatem. Ktoś zapyta po co? Skoro mają Prezydenta i większość w Sejmie, która odrzuci każdą poprawkę Senatu? Boli ich jedna rzecz – dzięki temu, że opozycja ma większość w Senacie możemy informować Polaków i dyskutować publicznie o propozycjach PiS-u.

Już nie ma szybkiej ścieżki, bo została zastąpiona merytoryczną dyskusją i konsultacjami ze społeczeństwem. Jak wiemy partia PiS nie lubi rozmawiać i konsultować, wygodniej im nakazywać i narzucać swoje racje. Dlatego możecie być spokojni – jestem z Wami i nigdy Was nie zdradzę – zapewnił Jacek Bury dodając: Mam też nadzieję, że nikt z opozycji nie podda się tej politycznej korupcji jaką próbują przeprowadzić emisariusze Jarosława Kaczyńskiego.

BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here