Bus uderzył w przepust

Wypadek na krajowej „dwunastce”. Z nieznanych przyczyn młody kierowca busa zjechał z drogi i uderzył w przepust. Strażacy wyciągali z rozbitego pojazdu zakleszczonego pasażera.

Do wypadku doszło przed godziną 6, we wtorek (10 maja), na terenie powiatu świdnickiego. W Brzeziczkach, na prostym odcinku drogi, 19-letni mieszkaniec gminy Chełm kierujący busem marki Ford zjechał na pobocze, a następnie uderzył w betonowy przepust. Pojazd wywrócił się na lewy bok. Pasażer (31-letni mieszkaniec gminy Żmudź) został uwięziony w aucie – miał zakleszczone obie nogi.

– Konieczne było użycie przez strażaków specjalistycznego sprzętu do wydobycia pasażera z pojazdu. Po uwolnieniu mężczyzny został on przewieziony do szpitala MSWiA w Lublinie. Kierujący pojazdem był trzeźwy i nie odniósł obrażeń – informuje starszy aspirant Elwira Domaradzka, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Zdaniem policjantów 19-latek przysnął za kierownicą. Dokładne okoliczności wypadku będą jednak wyjaśniane pod okiem świdnickiej prokuratury. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here