By chleba nie zabrakło

Ten rok nie rozpieszczał rolników. Susza, gradobicie oraz niskie ceny płodów rolnych nie przeszkodziły jednak w organizacji gminnego święta plonów w Gorzkowie.

Uroczystość tradycyjnie rozpoczął korowód dożynkowy, a po nim odbyła się uroczysta msza święta, którą odprawili w koncelebrze ks. kan. Krzysztof Adamowski, proboszcz parafii w Gorzkowie, ks. Adam Sobieczek, proboszcz Parafii w Orchowcu oraz ks. wikariusz Marcin Smalec. Po liturgii przystąpiono do obrzędu dożynkowego, podczas którego starostowie dożynkowi Barbara Wrona i Tadeusz Antończak przekazali na ręce władz gminy poświęcony chleb i owoce.

Po zakończeniu ceremoniału, głos zabrał gospodarz gminy, wójt Marek Kasprzak, który powitał licznie zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się m.in.: wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk, przedstawiciel wojewody lubelskiego Andrzej Kozina, kierownik chełmskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków Paweł Wira i starosta krasnostawski Janusz Szpak.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy młodzieży oraz zaproszonych zespołów. Wystąpili uczniowie SP w Gorzkowie w przedstawieniu „Calineczka”, Kapela Ludowa z Gorzkowa, Żeński Zespół Wokalny, Młodzieżowy Zespół Muzyczny z Krzczonowa i Zespół Cygański Tabor z Ciechocinka. Gwiazdą wieczoru był zespół Dejw. (mg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here