By Lublin pozostał zielony

W najbliższych tygodniach w Lublinie posadzonych zostanie ponad 1100 drzew i 5300 krzewów. – Jesień to najlepszy na to czas – tłumaczy miasto.


– Rozstrzygnęliśmy przetarg i zawarliśmy umowę na wykonanie nowych nasadzeń. Oprócz drzew, krzewów i róż przy Krakowskim Przedmieściu i ulicach Chopina oraz Sądowej, nowa zieleń pojawi się w kilkunastu miejscach w mieście. Ponadto, od początku października sadzimy drzewa w ramach tzw. rekompensat przyrodniczych – tłumaczy Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

W ramach zawartej umowy miasto posadzi 102 drzewa, 1529 krzewów liściastych i iglastych, 1174 traw ozdobnych, 1215 róż, 165 bylin, a także 151 metrów żywopłotu. Drzewa pojawią się m.in. przy ul. Krakowskim Przedmieściu, Chopina, Sądowej, na ul. Dolnej 3-go Maja, al. Tysiąclecia w okolicach dworca PKS czy przy ul. Romanowskiego na Konstantynowie. Pod koniec października ruszyła z kolei „wymiana” uschniętej alei grabowej w Parku Zawilcowa. Łącznie w Parku zostanie „wymienionych” 160 drzew.

W ramach tzw. rekompensaty przyrodniczej za wycinkę, miasto musi wykonać nasadzenia zastępcze – tej jesieni będzie to łącznie 472 drzew. Nowe nasadzenia rekompensacyjne pojawią się też poza pasami drogowymi, głównie na miejskich skwerach i terenach zielonych zarządzanych przez Wydział Gospodarki Komunalnej.

Trwają też jesienne nasadzenia prowadzone przez Zarząd Dróg i Mostów – będą to łącznie 94 drzewa oraz 588 krzewów. Z kolei Zarząd Nieruchomości Komunalnych posadzi w sumie 57 drzew i 286 krzewów. Drzewa sadzone są też przez miejskie spółki. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here