By nikt nie zginął na drogach

Trwa Europejski Tydzień Mobilności, do którego przyłączyła się również krasnostawska policja. Mundurowi swoje działania ukierunkowali na dążenie do tak zwanej wizji zero – czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

W związku z przedsięwzięciem krasnostawscy policjanci prowadzili szczególny nadzór nad ruchem drogowym na terenie całego powiatu. Zainicjowano także różne działania edukacyjno – profilaktyczne. – Funkcjonariusze w różnych placówkach oświatowych prowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, skupiając się szczególnie na niechronionych uczestnikach ruchu drogowego – relacjonuje Jolanta Babicz z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. – Tłumaczyli jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, zwłaszcza teraz, kiedy dzień jest coraz krótszy i bardzo ważna jest nasza widoczność na drodze. Najmłodszym wpajali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i przechodzenia przez jezdnię.

Mundurowi, oprócz zwykłych kontroli drogowych, po prostu rozmawiali z krasnostawskimi kierowcami. Przypominali, że największy wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym mają oni sami. Często by uniknąć tragedii wystarczy bowiem jeździć zgodnie z przepisami. (kg)