Byk zabił radnego

Smutna wiadomość dotarła do nas w piątek z Izbicy. Zmarł 55-letni radny tej gminy Stanisław Bojarski. Mężczyzna zginął zaatakowany przez byka podczas pracy we własnym gospodarstwie.
Tragedia rozegrała się w piątek nad ranem. Stanisław Bojarski, 55-letni radny gminy Izbica, znany i lubiany przez okolicznych mieszkańców, jak co dzień zajmował się gospodarstwem. Z tego, co udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, w oborze zaatakowało go zwierzę, najprawdopodobniej byk, który wbił mu róg w szyję, przebijając tętnicę. 55-latek próbował zatamować ranę, niestety wszystko rozegrało się w ciągu kilkunastu sekund. Radnego znaleziono martwego z głową opartą o wannę. Na miejscu pojawiła się policja i prokurator, który zarządził sekcję zwłok Bojarskiego. Ma się ona odbyć w tym tygodniu i dopiero po niej będzie wiadomo, co dokładnie stało się na terenie gospodarstwa radnego.
Stanisław Bojarski był sołtysem i wieloletnim radnym z Izbicy.
– Znaliśmy się praktycznie od dziecka – wspomina kolegę poseł Teresa Hałas, pochodząca z gminy izbica. – To był wulkan energii, wszędzie go było pełno, kochał swoje gospodarstwo i swoje zwierzęta, kochał pomagać ludziom. To straszne, jak zginął – dodaje. Bojarski, jak Hałas, należał do Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych. „Solidarność”.
– Był przewodniczącym struktur związkowych w gminie Izbica. Zostawił za sobą wielki dorobek „człowieka na posterunku”. Pełen życiowych pasji i oddania, zawsze potrafił pochylić się nad ludzkimi problemami. Pozostawił kochającą rodzinę: żonę Renatę, córki Agnieszkę i Magdę z rodziną oraz brata Sylwestra z rodziną. Pozostawił również nas, bo przecież przez tyle lat wspólnej pracy byliśmy jak rodzina! Będzie nam wszystkim go bardzo brakowało i tylko wspomnienie poniesie dalej to, co nie umiera nigdy – naszą pamięć i wdzięczność. Żegnamy Cię, drogi Stasiu! – napisała na swoim facebooku poseł Hałas. Kondolencje dla rodziny radnego Bojarskiego zamieścili też na stronie internetowej urzędu gminy Izbica wójt Jerzy Lewczuk i Wioletta Niedźwiecka, przewodnicząca rady gminy Izbica. (kg)