To był fantastyczny weekend

W ostatni weekend Gimnazjum nr 3 w Świdniku zamieniło się w prawdziwy poligon dla fanów najróżniejszych gier i szeroko pojętej fantastyki. Nie zabrakło oczywiście turniejów, wykładów, debat i paneli dyskusyjnych.
Program tegorocznej, dziewiątej już edycji Świdkonu nie pozostawiał fanom fantastyki wiele wolnego czasu. Uczestnicy wydarzenia zaczęli przybywać do Gimnazjum nr 3 już w piątek po południu. Organizatorzy przygotowali dla nich zajęcia z nauki gry w Gwint, panel dyskusyjny i wykład o niecodziennych motywach fantastycznych. Już w piątek można było również zmierzyć się w pierwszych konkursach i turniejach.
Uczestnicy imprezy do późna nie odchodzili od plansz i sprzed ekranów komputerów. Równie intensywne były kolejne dwa dni konwentu fantastyki Świdkon. Program pękał w szwach od konkursów, turniejów itp. Uczestnicy mogli również dowiedzieć się, jak samodzielnie zorganizować konwent lub event, porozmawiać o zombie, superbohaterach czy najdziwniejszych teoriach spiskowych. W niedzielę uczestnicy konwentu spotkali się również z klubem fantastyki „Obelisk”, którego członkowie razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Świdniku współorganizowali wydarzenie.
W sumie podczas weekendu ze Świdkonem zostało rozegranych 21 turniejów gier w 5 kategoriach. Wśród gier bitewnych królowały Warhammer Fantasy Battle Master oraz Warhammer 40 000. Dla tych, którzy woleli pograć na konsoli, organizatorzy przygotowali grę FIFA 2016, Mortal Kombat X oraz Forza Motorsport 6. Nie zabrakło również konkursów muzycznych czy filmowych.(kal)