Była burmistrz doniosła na prezesa TBS

Pod koniec swojej kadencji była burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz doniosła do prokuratury na prezesa Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Najprawdopodobniej zarzuciła mu niegospodarność.

W ubiegłym tygodniu dotarła do nas sensacyjna informacja. Jeszcze przed przegranymi wyborami samorządowymi (przełom października i listopada tego roku), ówczesna burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz miała poinformować jedną z prokuratur o działaniu na szkodę spółki Towarzystwo Budownictwa Społecznej przez jej prezesa Andrzeja Majchrowicza.

O co dokładnie chodzi, nie wiadomo. – Sprawa owiana jest tajemnicą, w urzędzie nikt nie chce na ten temat rozmawiać, ale coś jest na rzeczy – mówi nam jeden z krasnostawskich samorządowców. – Mogę tylko potwierdzić, że była burmistrz złożyła w jednej z prokuratur takie zawiadomienie, ale szczegółów sprawy nie znam – komentuje sekretarz miasta Krasnystaw Krzysztof Gałan.

Pytania w tej sprawie skierowaliśmy także do nowego burmistrza Krasnegostawu – Roberta Kościuka. Chcieliśmy się dowiedzieć, na czym miałaby polegać „niegospodarność” Majchrowicza, czy afera dotyczy np. realizowanej właśnie przez TBS inwestycji, czyli budowy kamienicy u zbiegu ulic Kościuszki, Zamkowej i Czystej. – Pan burmistrz odpowie na pytania w przyszłym tygodniu – zapewnił nas Gałan. Do tematu wrócimy. (kg)