Była WSSMiKS przeprowadza się do Wrocławia

Była już Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej przenosi się z Chełma do Wrocławia. Co ze studentami z naszego regionu?

15 kwietnia tego roku Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej w Chełmie zmieniła nazwę na Akademię Nauk Stosowanych. Wyprzedziła w ten sposób nawet Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, która status Akademii uzyskała 16 maja (chełmska PWZS to teraz Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie). Na tym jednak nie koniec zmian w byłej już WSSMiKS. W ubiegłym tygodniu jej rektor poinformował nas o tym, że uczelnia, pod nową już nazwą, zamierza wyprowadzić się z Chełma.

– Od nowego roku akademickiego zmieniamy siedzibę na Wrocław – mówi „Nowemu Tygodniowi” dr Lesław Grzonka, rektor Akademii Nauk Stosowanych, na razie działającej przy ul. Hrubieszowskiej 102. – W Chełmie nadal funkcjonować będzie punkt obsługi studentów, tyle że zmieni się jego adres. Szukamy lokalu, który by odpowiadał naszym wymaganiom.

W ANS uczy się dziś ok. 300 osób, w większości z terenu województwa lubelskiego lub województw sąsiednich. Czy studenci ci od września będą musieli dojeżdżać na zajęcia do Wrocławia?

– Pracujemy nad tym, by uzyskać pozwolenie ministra edukacji i nauki na kontynuowanie możliwości kształcenia zdalnego – mówi rektor Grzonka. – Coraz powszechniejsza jest też praktyka prowadzenia normalnych wykładów, w normalnych salach, tyle że na żywo transmitowanych w internecie. To jest też ścieżka, którą chcemy iść. Umożliwiłoby to kształcenie naszych studentów z całej Polski, także z Chełma i okolic, bez konieczności przeprowadzenia się do Wrocławia. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here