Było w czym wybierać

Deweloperzy budujący zarówno mieszkania i apartamenty w zabudowie wielorodzinnej, jak i domy wolnostojące, doradcy finansowi, banki, pośrednicy w obrocie nieruchomościami oraz firmy zajmujące się kompleksową budową domów, również tych o najwyższym standardzie energooszczędnym, zaprezentowali swoją ofertę podczas odbywającej się w dniach 25-26 listopada w Lublinie jesiennej edycji Targów Mieszkań i Nieruchomości.

Choć w imprezie w Targach Lublin SA przy ul. Dworcowej udział wzięło zaledwie kilkunastu wystawców (wpływ na to miała z pewnością niedawna Giełda Mieszkań w Gali przy Fabrycznej oraz odbywające się równolegle, w sobotę i niedzielę, Ogólnopolskie Dni Deweloperów), ci którzy wybrali się na targi na brak ciekawych ofert nie mogli narzekać.
Tym razem więcej było propozycji firm, które specjalizują się w budowie domów jednorodzinnych.
Między innymi AMB Construction S.C. zachęcała do zamieszkania w ekskluzywnych domach w zabudowie bliźniaczej przy ul. Skowronkowej na Sławinku, a M.M. Bujak w Kalinówce oraz przy ulicy Krystalicznej w Lublinie.
Przedstawiciel regionalny Wolf Haus przedstawil nową kolekcję domów parterowych oraz z poddaszem użytkowym, z cenami zaczynającymi się już od 264 tys. (np. za dom Sensation). Oferta niezwykle kusząca, tym bardziejm że jak zapewnił przedstawiciel firmy od czasu rozpoczęcia montażu domu, do jego zakończenia mijają zaledwie trzy miesiące! KB

W lubelskich targach po raz kolejny uczestniczył Danwood, największy producent energooszczędnych domów prefabrykowanych o konstrukcji drewnianej w Polsce. Firma zbudowała ponad 8000 domów w całej Europie i znajduje się na liście 500 największych firm dziennika Rzeczpospolita,
Domy firmy z Bielska Podlaskiego od ponad 20 lat są znane i cenione za najwyższą jakość wykonania.
Dzięki niezwykłej dbałości o zewnętrzną warstwę domu oraz przemyślaną pod względem oszczędzania energii konstrukcję budynki cieszą się uznaniem klientów.
W Lublinie firma prezentowała swoją bogatą ofertę, a także zapraszała na Dzień Otwarty na budowie domu w Dąbrowicy. Już w lutym będzie można się przekonać jak wygląda codzienna praca wyspecjalizowanych brygad przy budowie domu marki Danwood.

M.M. Bujak to jedna z niewielu firm na lubelskim rynku, która świadczy jednocześnie usługi deweloperskie, jak i ogólnobudowlane. Podczas targów oferowała na sprzedaż dom w zabudowie bliźniaczej i jednorodzinnej w Kalinówce w cenie 690 tys. za 213 m kw. oraz przy ul. Krystalicznej 14 oraz 16 (Szerokie) w cenie 710 i 730 tys. za odpowiednio domy parterowe z poddaszem użytkowym o pow. 155 i 170 mkw.

Swoje stoisko podczas targów miało także Leroy Merlin. Firma specjalizująca się w sprzedaży produktów i rozwiązań służących polepszaniu warunków mieszkaniowych oferowała wykończenie mieszkań pod klucz i to w kilku wariantach – już od 200 do 800 złotych za metr kwadratowy. Na miejscu można było zobaczyć gotowe projekty w konkretnym przedziale cenowym.
Przedstawiciele firmy zapraszali także do odwiedzin marketów budowlano-dekoracyjnych Leroy Merlin mieszczących się w Lublinie w Galerii Olimp przy al. Spółdzielczości Pracy 32 oraz na Felinie przy al. Wincentego Witosa 32.

Grupa Kapitałowa WIKANA, jeden z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce, podczas jesiennej edycji Targów Mieszkań i Nieruchomości sprzedawała zarówno gotowe już lokale przy ul. Misjonarskiej 12 oraz przy ul. Kasztelańskiej, jak i lokale, które wkrótce powstaną: czwarty etap osiedla Sky House przy ul. Kryształowej oraz na Osiedlu Marina B w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego.
Przy Kryształowej obecnie powstają trzy budynki mieszkalne. Każdy z nich został zaprojektowany tak, aby w pełni komponował się z architekturą i elegancką stylistyką charakterystyczną dla całego osiedla. W budynkach znajdują się mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 31 do 84 mkw. Do każdego mieszkania przynależeć będzie komórka lokatorska
Na Osiedlu Marina B obecnie realizowanych jest sześć kameralnych, czterokondygnacyjnych budynków. W każdym powstaje po 16 lokali od 30 do 61,6 mkw.

Na targach Mieszkań i Nieruchomości obecna była także firma Technobeton, oferująca atrakcyjne mieszkania na Osiedlu Nowy Świat 2. Inwestycja zlokalizowana jest u zbiegu ulic Kunickiego i Nowy Świat, w pobliżu wciąż rewitalizującego się dworca PKP.
Nowy Świat zaprojektowano w taki sposób, aby było spójne z istniejącymi zabudowaniami i jednocześnie na tyle innowacyjne, aby się wyróżniało na ich tle. Nowoczesne modernistyczne bryły budynków, ich jasne fasady i kolorowe detale nadadzą całości niepowtarzalny charakter.
Technobeton podczas targów oferował w sprzedaży kilkadziesiąt mieszkań w budynkach B7 i B8, które mają zostać oddane do użytku w grudniu przyszłego roku. Cena już od niespełna 3500 do 4700 złotych za metr kwadratowy!

W jesiennej edycji Targów Mieszkań i Nieruchomości odbywającej się w sobotę i niedzielę w Targach Lublin S.A. udział brały także Bank PEKAO SA, Lubelskie Centrum Kredytowe, Perfekt Bau i Suntrans Sp. z o. o.