Było w czym wybierać

Ponad 30 wystawców zaprezentowało swoją ofertę podczas jesiennej edycji Giełdy Mieszkań, która odbyła się w miniony weekend w Centrum Gala przy ul. Fabrycznej. Imprezie towarzyszyło spore zainteresowanie poszukujących własnego M. Było w czym wybierać. Nowe inwestycje w Lublinie powstają bowiem zarówno na peryferiach miasta, jak w ścisłym centrum.

 

Goście odwiedzający giełdę mogli w pełni zapoznać się z bogatą ofertą lubelskich deweloperów. Można było skorzystać także z bezpłatnych porad, których udzielali specjaliści z branży kredytowej, ubezpieczeniowej i projektowania wnętrz.
Wiele firm z okazji giełdy przygotowało specjalne promocje. Między innymi TBV w ofercie last minute miało do sprzedania ostatnie mieszkanie w prestiżowym Metropolitan Park przy ul. Pana Balcera 6 w Lublinie.
Za metr kwadratowy w narożnym, 4- pokojowym mieszkaniu, o powierzchni 87,47 m2 na siódmej kondygnacji, z dwoma łazienkami i loggią trzeba było zapłacić 4999 zł. Biorąc pod uwagę najwyższy standard budynku, wybudowanego w atrakcyjnej okolicy, w którym znajdują się także siłownia, recepcja i monitoring to cena dość okazyjna.

Podczas giełdy nie brakowało ofert dostosowanych zarówno do potrzeb singli, jak i rodzin z dziećmi. W sprzedaży były mieszkania 1- , 2- , 3- i 4-pokojowe, a także segmenty w domkach jednorodzinnych. Co ciekawe, licznie odwiedzający targi goście dość często pytali o większe mieszkania, najczęściej te z co najmniej trzema pokojami.
Ile dzisiaj trzeba zapłacić za mieszkanie w Lublinie?
Średni koszt tych o powierzchni od 30 do 69 metrów kwadratowych, czyli najbardziej poszukiwanych, kształtuje się na poziomie nieco ponad 5000 złotych (5105) i nieznacznie, bo o 50 zł, wzrósł od początku roku. KB