Było na co popatrzeć

Pięściarze trzech lubelskich klubów: Berej Boxing, Paco i KSW Motor wzięli udział w Zamościu w dwudniowym 23. Memoriale Jerzego Suchodoła. Nasi zawodnicy mogą zaliczyć do udanych, w większości wygrywali swoje pojedynki.

Z lublinian szczególnie powody do zadowolenia ze startu w turnieju w ramach, którego część z blisko 50. stoczonych walk było także finałami Otwartych Mistrzostw Okręgu Lubelskiego mogą być Julia Szeremeta z Paco i Krystian Mendzelewski, startujący jako niezrzeszony (do niedawna reprezentował MKS Kalina, obecnie terenuje  Berej Boxing). Ubiegłoroczna brązowa medalistka mistrzostw Europy juniorek, aktualna mistrzyni kraju została uznana najlepszą zawodniczką imprezy, pokonując jednogłośnie w finale kat. do 60 kg Juliannę Mrozińską z Nokautu Radomsko. Z kolei brązowy medalista tegorocznych mistrzostw Polski juniorów i ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w finale kat. 57 kg bez problemów uporał się z Alanem Staniosem z Irydy Mielec.

Z zawodników z Lublina tytuły mistrzowskie zdobyli także seniorzy Paco:Mger Sargasjan, który w finale kat. 51 pokonał 3:0 Daniela Gila ze Sparty Kraśnik i Igor Szafranek, po wygranej w kat. 75 kg 2:1 z Grzegorzem Chabrosem (KSW Motor).

Złote krążki zdobyli także zawodnicy Berej Boxing – senior Ernest Furtak, który  w kat. 71 kg pokonał przez poddanie rywala przez sekundanta Patryka Filipickiego z Irydy Mielec oraz kadet Mikołaj Mazurek, po wygranej 2:1 w kat. +80 kg z Wiktorem Skibą z Ring Busko Zdrój.

Swoją finałową walkę przegrywał jedynie kadet Kacper Goluda z Paco, przez RSC z Arkadiuszem Tolyżem z Olimpu Chełm.

Zawody w Zamościu były prawdopodobnie ostatnimi w tym roku w naszym regionie. Z uwagi na pandemię Covid-19 i związaną z nią sytuacją w grudniu na pewno nie odbędzie się tradycyjny turniej barbórkowy. Taką decyzję podjęli w ubiegłym tygodniu działacze łęczyńskiego Gwarka.

– Być może, o ile sytuacja z koronawirusem znacząco poprawi się, to przed świętami Bożego Narodzenia zorganizujemy w Lubinie jeszcze sobotę bokserską. Na razie jednak nie zanosi się na to – mówi Krzysztof Sugier, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. BAS