Castorama da

Castorama dołoży brakującą kwotę do budowy odcinka ul. Rejowieckiej, między al. Przyjaźni a ul. Okszowską, prowadzącego do powstającego hipermarketu budowlanego. Chodzi o ponad 200 000 zł.
W tegorocznym budżecie Chełma na budowę drogi dojazdowej do „Castoramy”, która jednocześnie połączy al. Przyjaźni z ul. Okszowską, zaplanowano 2 040 000 zł. Aż 1,5 mln zł, w ramach tzw. offsetu, przekazała firma „Castorama”. Po otwarciu ofert złożonych do przetargu okazało się, że do zrealizowania inwestycji brakuje jeszcze 203 855 zł. Całość dołoży „Castorama”.
– Jesteśmy po rozmowach z kierownictwem firmy, mamy zapewnienie, że dostaniemy brakującą kwotę – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma.
Zarząd Dróg Miejskich w Chełmie będzie mógł zatem rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą. Najtańszą ofertę w przetargu, opiewającą na 2 243 855 zł, złożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie.
Budowa „Castoramy” rozpoczęła się wczesną wiosną br. Otwarcie sklepu jest planowane pod koniec br. Po uruchomieniem sprzedaży pracę znajdzie tu łącznie ok. 150 osób, w tym nowi pracownicy Castorama oraz firm zewnętrznych. Łączna powierzchnia sklepu wyniesie ok. 8 tys. m kw. (ptr)