Castorama i Mrówka chcą budować

Do chełmskiego urzędu miasta wpłynęły wnioski o wydanie pozwolenia na budowę dwóch obiektów handlowych o łącznej powierzchni ponad 13,6 tys. m kw. Chodzi o hipermarket budowlany „Castorama” i market PSB „Mrówka”. Według szacunkowych danych w obu sklepach pracę może znaleźć nawet 230 osób.

Od kilku miesięcy pojawiają się informacje o kolejnych inwestycjach planowanych w Chełmie. Oprócz nowych inwestorów w chełmskiej podstrefie ekonomicznej, głośno jest również o obiektach handlowo-usługowych. Budowa części z nich może rozpocząć się jeszcze wiosną br.
– Rzeczywiście w ostatnim czasie do urzędu wpłynęły dwa wnioski o wydanie pozwolenia na budowę dużych obiektów, których łączna powierzchnia to ponad 13 tysięcy metrów kwadratowych – mówi prezydent Chełma Agata Fisz. – Z tymi inwestorami mieliśmy już okazję kilkakrotnie spotkać się i uzgodnić kwestie układu drogowego. Z informacji, jakie wówczas otrzymaliśmy, wynika, iż zatrudnienie w nowych sklepach może znaleźć łącznie około 230 osób.

Chodzi o budowę hipermarketu budowlanego „Castorama” przy al. Przyjaźni (Lokomotywownia) i marketu Polskich Składów Budowlanych „Mrówka” przy ul. Zielnej. Złożone wnioski są teraz oceniane przez miejskich urzędników, którzy sprawdzają je pod względem zgodności z przepisami prawa budowlanego, kwestiami formalnymi i innymi przewidzianymi prawem wymogami.

– Każdy wniosek jest traktowany indywidualnie – twierdzi Jerzy Dobrowolski p.o. dyrektora Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa. – Jeśli nie zwiera błędów, pozwolenie wydawane jest bezzwłocznie. W przypadku uwag prosimy wnioskodawców o uzupełnienie. Między innymi od tego zależy czas wydania pozwolenia. Niemniej istotny jest także zakres inwestycji. Nieco dłużej trwać będzie sprawdzanie wniosku na wielki obiekt budowlany niż na budowę domu jednorodzinnego.
Z informacji posiadanych przez miejskich urzędników wynika, iż budowa nowych obiektów handlowo-usługowych, po uzyskaniu pozwolenia, może rozpocząć się wczesną wiosną br., a ich otwarcie jest planowane jeszcze w tym roku.(ptr)