Cegiełka dla hospicjum

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie podobnie jak w poprzednich latach, wydało ścienny kalendarz na rok 2022. Całkowity zysk z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym Hospicjum i prace przygotowawcze do budowy Centrum Wsparcia Hospicyjno-Opiekuńczego w Nowinach koło Chełma.

– Takie wydawnictwo to już tradycja – mówi Tadeusz Boniecki, prezes Stowarzyszenia Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie. – Kalendarz pokazuje bowiem całoroczną pracę naszego Hospicjum. Znalazły się na nim zdjęcia z prac medycznego zespołu hospicyjnego, akcji, zbiórek oraz szkoleń organizowanych dla wolontariuszy. W tym kalendarzu najważniejsi są ludzie włączający się w różne formy pracy hospicyjnej.

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego obecnie opiekuje się 20 chorymi z Chełma i okolic. Zapewnia im bezpłatną specjalistyczną opiekę medyczną lekarza opieki paliatywnej, pielęgniarek, fizjoterapeuty oraz psychologa i kapelana hospicyjnego. Do dyspozycji chorych na nowotwory i ich rodzin jest też bezpłatna wypożyczalnia sprzętu medycznego. Przy stowarzyszeniu działają też dwie grupy wsparcia: dla osób po chorobie nowotworowej i w żałobie.

– Od czerwca tego roku mamy niewielki roczny kontrakt z NFZ na powiat chełmski, w ramach którego opieką obejmujemy 5 chorych na nowotwory z okolicznych gmin – dodaje T. Boniecki. – Pod opieką mamy też chorych z Chełma. Koszty związane z ich leczeniem pokrywamy już z budżetu naszego hospicjum. Tak więc opieka jest całkowicie bezpłatna. Nie odmawiamy pomocy medycznej ciężko chorym na nowotwory, którzy z różnych powodów nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego. Dla nas liczy się każdy chory, którego zawsze traktujemy z godnością i miłością. Bo hospicjum to godne życie.

Środki na swoją działalność Hospicjum pozyskuje z tzw. jednego procenta oraz różnych akcji charytatywnych i wydawniczych. Zysk ze sprzedaży kalendarza na rok 2022 również będzie w całości przeznaczony na pomoc chorym z nowotworami, a także na prace przygotowawcze do budowy Centrum Wsparcia Hospicyjno-Opiekuńczego w Nowinach gm. Chełm. W skład Centrum wejdą: Dom Opieki Hospicyjnej, Dom Opieki Długoterminowej i Dom Opieki Wyręczającej. Kalendarz będzie też przez cały rok pełnił funkcję edukacyjną i informacyjną na temat możliwości uzyskania pomocy w wypadku zaistnienia takiej okoliczności zdrowotnej. Zachęcamy do zakupu tej symbolicznej cegiełki na rzecz naszego Hospicjum. Koszt wydania jednego kalendarza to 8 zł.

Kalendarz jest do nabycia m.in. w wybranych parafiach Chełma i okolic (Okszów, Czułczyce, Brzeźno, Żdżanne) oraz w biurze hospicjum przy ul. Starościńskiej 4 A. (opr. mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here