Cegiełka po cegiełce

Jeszcze niedawno budowa parafii pw. św. Antoniego w Jużnoukraińsku w południowej Ukrainie stała pod wielkim znakiem zapytania. Dziś, między innymi dzięki wsparciu mieszkańców powiatu chełmskiego, pnie się w górę cegiełka po cegiełce.
– Na Ukrainie panuje teraz ogromna bieda. Ani parafianie, ani kapłani nie są w stanie sprostać finansowaniu budowy kościoła dla rodaków za wschodnią granicą. Dlatego w swoim imieniu, jako ksiądz pochodzący z Chełma, z parafii pw. Chrystusa Odkupiciela, poprosiłem o pomoc – mówi ksiądz Łukasz Gron, wikariusz w parafii pw. św. Antoniego w Jużnoukraińsku w południowej Ukrainie.
Jego apel nie pozostał bez echa. W zbiórkę włączyło się wielu mieszkańców powiatu chełmskiego, w tym m.in. mieszkańcy Kumowa i Alojzowa.
– Dziękuję za okazaną pomoc finansową na dokończenie budowy naszego kościoła. A w sposób szczególny dziękuję księdzu proboszczowi parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Kumowie, ks. kan. Zygmuntowi Woźniakowi, za umożliwienie mi zbiórki wśród parafian (dzięki której udało się zebrać 2162 zł) oraz za podarowanie parafii w Jużnoukraińsku klęcznika-konfesjonału, zielonego ornatu i mszału rzymskiego – mówi ks. Ł. Gron. (mg)