Cenę sprzedaży zatwierdzi rada

Wciąż nie wiadomo, za jaką cenę i na jakich warunkach miasto kupi od starostwa działkę o pow. 1,54 ha na ul. Granicznej, przewidzianą pod zabudowę wielorodzinną. Ostateczną kwotę transakcji, jak mówi starosta powiatu krasnostawskiego Andrzej Leńczuk, ustali rada, podejmując w tej sprawie stosowną uchwałę.

Działka przy ul. Granicznej o pow. 1,54 ha, którą powiat zgodził się sprzedać miastu pod zabudowę wielorodzinną, została wyceniona przez rzeczoznawcę na kwotę 1,2 mln zł. Z punktu widzenia miasta nie jest to mało, bo też lokalizacja ma sporo minusów, jak choćby niewielką odległość od planowanego przebiegu trasy ekspresowej S17, czy kotłowni Krasnostawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Z kolei według władz powiatu cena wydaje się sensowa, bo jak tłumaczył starosta Andrzej Leńczuk, starostwo podobną kwotę uzyskałoby, gdyby podzieliło nieruchomość na mniejsze działki i sprzedało je pod zabudowę jednorodzinną. Zresztą takie właśnie przeznaczenie ma cały teren, jaki powiat zgodził się sprzedać miastu. Żeby można było wybudować na tym gruncie bloki, najpierw należy dokonać zmian w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz w planie zagospodarowania przestrzennego miasta.

W ubiegłą środę w starostwie doszło do roboczego spotkania przedstawicieli powiatu i miasta w sprawie ustalenia warunków sprzedaży działki. Konkretów na razie brak.

– Rozmawialiśmy, padły propozycje z obu stron, które teraz musimy przedyskutować na posiedzeniu zarządu powiatu – mówi starosta Leńczuk. – Zresztą cała procedura potrwa jeszcze co najmniej sześć tygodni, bo takie są przepisy. Musimy podać do publicznej wiadomości ogłoszenie o zamiarze sprzedaży działki, co trwa 21 dni. Następnie rada powiatu będzie musiała podjąć uchwałę, w której zostanie określona cena sprzedaży nieruchomości.

W podobnym tonie na temat spotkania wypowiada się zastępca burmistrza Krasnegostawu, Krzysztof Sugalski. – Obie strony przedstawiły swoje stanowiska i oczekiwania co do przebiegu transakcji, zarówno jeżeli chodzi o warunki finansowe jak i czas jej dokonania. Dalsza procedura będzie się odbywać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym przedmiocie – informuje wiceburmistrz miasta. (ps)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here