Centrum miasta wyłączone z ruchu

Krasnystaw będzie gospodarzem tegorocznego wojewódzkiego święta policji. W związku z imprezą 13 lipca (środa) centrum miasta będzie całkowicie wyłączone z ruchu. – Ograniczona będzie również ilość miejsc parkingowych – zapowiada Piotr Wasilewski z krasnostawskiej policji.

Spore wyróżnienie dla krasnostawskiej komendy. Wojewódzkie święto policji, połączone z 97. rocznicą powstania policji państwowej, obchodzone będzie w tym roku właśnie w Krasnymstawie. 13 lipca o godz. 12.00 w kościele pw. Świętego Franciszka Ksawerego odprawiona zostanie msza w intencji policjantów. Główne uroczystości rozpoczną się o 13.30 na krasnostawskim rynku. – Podczas apelu wręczone zostaną odznaczenia oraz akty mianowania na wyższe stopnie policji – zapowiada Piotr Wasilewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie. – Po głównych uroczystościach odbędzie się pokaz policyjnego sprzętu oraz wystawa zbiorów historycznych. Zaplanowano także atrakcje dla najmłodszych, znakowanie rowerów, pokaz radiowozów – wylicza. Specjalistyczny sprzęt będący na wyposażeniu lubelskich pirotechników zaprezentują z kolei policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Lublinie.

W związku z obchodami należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Część ulic w centrum Krasnegostawu będzie całkowicie zamknięta. Ograniczona będzie również ilość miejsc parkingowych. – Już dzień wcześniej z ruchu zostanie wyłączona część pasów drogowych. We wtorek 12 lipca od godziny 22.00 ruch z jednokierunkowej ul. Jezuickiej zostanie skierowany w lewo w ul. Piłsudskiego celem ominięcia Placu 3 Maja. Na pierzei zachodniej, południowej i wschodniej Placu 3 Maja wprowadzony będzie 13 lipca w godzinach 6-14 zakaz parkowania. Taki sam zakaz obowiązywać będzie przy ul. Piłsudskiego za skrzyżowaniem z ul. Kościelną, dotyczyć on będzie również zatok parkingowych – informuje Wasilewski.
13 lipca od 6.00 zostaną wyłączone z ruchu trzy pierzeje Placu 3 Maja. Ruch z ul. Poniatowskiego odbywać się będzie tylko w prawo, tj. w ul. Matysiaka. Zamknięta zostanie ul. Piłsudskiego na odcinku od ul. Kościelnej do Placu 3 Maja. Od godziny 11.30 zamknięta będzie też ul. Jezuicka oraz Kościuszki na odcinku od ul. Czystej do Placu 3 Maja. Na skrzyżowaniach dróg dojazdowych do Rynku ruchem kierować będzie policja. (kg)