Ceny okien balkonowych

Nowoczesna stolarka okienna prezentuje się bardzo efektownie i doskonale wpisuje się w trend architektury transparentnej. Oferta rynkowe jest na tyle zróżnicowana, że bez problemu znajdziemy odpowiadające naszym potrzebom okna i drzwi balkonowe. Cena modeli drewnianych jest z reguły znacznie wyższa niż plastikowych. Ile kosztuje okno balkonowe wykonane z polichlorku winylu? Podpowiadamy, jakie są średnie ceny drzwi tarasowych i gdzie można znaleźć dobrej jakości produkty.

Popularni producenci okien balkonowych

Na polskim rynku istnieje wiele firm, który specjalizują się w produkcji różnego rodzaju elementów stolarki otworowej. W ofercie producentów znajdziemy okna wykonane z aluminium, drewna lub polichlorku winylu. Bez względu na materiał, dobrej jakości produkty mają zbliżone parametry izolacyjne i akustyczne. Od dłuższego czasu największym zainteresowaniem cieszą plastikowe okna balkonowe. Ceny modeli PCV są zazwyczaj zdecydowanie niższe od aluminiowych czy drewnianych.

Nowoczesne okna wykonane z trwałego i wytrzymałego polichlorku winylu wykazują dużą odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Ponadto zdecydowanie łatwiej utrzymać je w czystości, jak również są mniej wymagające w pielęgnacji. Ile kosztuje plastikowe okno balkonowe? Cena modeli dwuskrzydłowych w kolorze białym i wymiarach 220×200 cm waha się pomiędzy 2-3 tys. złotych. Popularni producenci stolarki otworowej posiadają w ofercie stabilne konstrukcje, które dodatkowo wyróżniają się oryginalnym designem.

Średnie ceny okien balkonowych

Duże przeszklenia są obecnie bardzo modne. Oprócz walorów estetycznych, pełnią także funkcje użytkowe. Przede wszystkim pozwalają optymalnie doświetlić każdą przestrzeń. Zdecydowana większość klientów wybiera plastikowe okna i drzwi balkonowe. Ceny modeli z polichlorku winylu są dość zróżnicowane. Średnio za dobrej jakości okna i drzwi tarasowe trzeba zapłacić od 2 do nawet 9 tys. złotych. Modele podnoszono-przesuwne mogą być droższe, ale zazwyczaj klient ustala ostateczny koszt zakupu z producentem stolarki.

Istnieje również możliwość skorzystania z wielu obowiązujących promocji. Duże rabaty są zwykle udzielane przez producentów w sezonie jesienno-zimowym. Ile kosztują wyposażone w drzwi przesuwne okna balkonowe? Cennik nie zawsze widnieje na stronie internetowej producenta,  co może być „zielonym światłem” do negocjacji cenowych. Wiele renomowanych firm posiada w sprzedaży modele wyposażone w innowacyjny mechanizm, który zapewnia ciche i lekkie przesuwanie skrzydeł okiennych.

Od czego zależą ceny okien balkonowych?

Duży wpływ na koszt zakupu stolarki otworowej ma materiał, z którego została wykonana. Najdroższe są okna aluminiowe, wytwarzane zazwyczaj na specjalne zamówienie klienta. Modeli drewnianych też nie można zaliczyć do najtańszych. Cena okien balkonowych z PCV zależy w dużej mierze od koloru okleiny, kształtu, rozmiaru i wyposażenia dodatkowego, na które składa się rodzaj profilu okiennego czy inteligentny system okuć. Dodatkowy koszt może generować trzyszybowy pakiet oraz zabezpieczenia antywłamaniowe.

Nasz wybór i polecane produkty

Najlepszy stosunek jakości do ceny proponuje na przykład firma Domel. W ofercie renomowanego producenta stolarki otworowej znajdują się nowoczesne i statyczne okna balkonowe. Cena wielu modeli PCV jest bardzo atrakcyjna, a także zdecydowanie niższa niż u konkurencji. Do wyboru mamy m.in. okna i drzwi tarasowe Perspective oraz Verano. Oferowane produkty łączą przestrzeń wewnętrzną ze światem zewnętrznym, jak również optymalnie doświetlają domowe pomieszczenia. Szczegóły oferty są dostępne na https://domel.pl/.

Podsumowanie

Ceny okien balkonowych wykonanych z odpornego na uszkodzenia polichlorku winylu są najbardziej preferencyjne. Parametry techniczne modeli PCV niczym się nie różnią od tych drewnianych oraz aluminowych. Dużym atutem konstrukcji plastikowych jest brak konieczności stosowania zabiegów pielęgnacyjnych czy konserwacyjnych. Na koniec warto wspomnieć, że cena okna balkonowego z drzwiami zależy od wielu czynników, takich jak: kształt i kolor ramy, wymiary przeszklenia, rodzaj pakietu szybowego i profilu okiennego.

Materiał zewnętrzny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here