Cersanit wsparł warsztaty

Spółka Cersanit IV wsparła działania Krasnostawskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, przekazując komplet ceramiki łazienkowej do powstającego Centrum Edukacji Zatrudnienia i Aktywizacji Społecznej.

Krasnostawskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych działa od ponad 20 lat. Prowadzone są tam m.in. Warsztaty Terapii Zajęciowej dla 40 niepełnosprawnych osób. – Na miejsca w placówkach typu dziennego oczekuje bardzo duża grupa młodych ludzi. Istnieje więc potrzeba ich zorganizowania – zauważa Beata Wołodkiewicz z Cersanitu.
Ostatnio Stowarzyszenie adaptowało budynek, w którym chce zorganizować nowy ośrodek wsparcia dla 30 osób z niepełnosprawnością z całego powiatu krasnostawskiego. Z uwagi na brak funduszy organizacja wystąpiła z prośbą do Cersanitu o nieodpłatne przekazanie ceramiki łazienkowej. – Cersanit IV pozytywnie odpowiedział na prośbę Stowarzyszenia i przekazał wskazane komplety ceramiki łazienkowej do wyposażenia pomieszczeń sanitarnych w powstającym Centrum Edukacji Zatrudnienia i Aktywizacji Społecznej przy ul. Piłsudskiego 66 w Krasnymstawie – opowiada Wołodkiewicz.
Po raz pierwszy Cersanit pomógł Stowarzyszeniu w 2009 r. przekazując 5 zestawów WC do remontowanego obiektu Warsztatu Terapii Zajęciowej przy ul. Szkolnej 9. (k)