Cersanit znów pomagał

Jak bez dużego budżetu pomóc lokalnym instytucjom, szkołom, przedszkolakom? Firma Cersanit IV z Krasnegostawu znalazła rozwiązanie. – Uruchomiliśmy Budżet Społeczny – Cersanit Pomaga. Jest to projekt, który niesie korzyści dla lokalnego środowiska i instytucji – mówi Agnieszka Stefańczyk z Cersanitu.

„Cersanit Pomaga” to nowatorski program, który powstał w krasnostawskim Cersanicie. Program działa już drugi rok i zyskuje coraz szersze grono zwolenników. – Składanych wniosków jest coraz więcej, a nasi pracownicy coraz częściej przychodzą z zapytaniem czy pomożemy? – mówi Stefańczyk. Podczas ostatnich wakacji spółka pomogła m.in. SP w Rudniku. Placówka otrzymała w darze armaturę łazienkową. – Później zajęliśmy się organizacją i przekazaniem armatury łazienkowej dla Zespołu nr 3 Przedszkola i Szkoły Podstawowej mieszczącej się na Krakowskim Przedmieściu w Krasnymstawie.

Wielką radość sprawiliśmy też uczniom SP w Małochwieju Dużym, którzy po powrocie do szkoły mogli korzystać z nowo wyposażonych łazienek informuje Stefańczyk. Cersanit wsparł też finansowo wycieczkę dla dzieci m.in. z rodzin wykluczonych społecznie oraz rodzin z problemami alkoholowymi. Wakacyjną akcję zwieńczyło stworzenie placu zabaw dla dzieci z wsi Zakręcie i okolic, który został zamontowany przy Wiejskim Domu Kultury w Zakręciu.
– Wszystkim tym, którzy nam zaufali i przyszli do nas z wiara i nadzieją, że pomożemy, serdecznie dziękujemy i liczymy na więcej – odpowiada Stefańczyk. (k)