Charytatywnie w szpitalu

Pracownicy krasnostawskiego szpitala zorganizowali akcję charytatywną „Podaruj Dzieciom uśmiech na święta”. Prezenty trafiły do podopiecznych Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Krasnymstawie.

– Akcja jest wyrazem wdzięczności pracowników naszego szpitala za dobro, jakie otrzymali od społeczeństwa podczas walki z pandemią – mówi Elżbieta Paucz, kierownik Pracowni Biologii Molekularnej SP ZOZ w Krasnymstawie. Mowa o organizowanych podczas pandemii akcjach zaopatrywania medyków w środki dezynfekujące, maseczki i stroje ochronne. Warto też wspomnieć o przedsięwzięciu pod nazwą „Wzywamy posiłki”, podjętym przez krasnostawskich restauratorów, którzy dowozili do szpitala gorące obiady. – Tym razem to pracownicy SP ZOZ pragnęli otrzymane dobro przekazać dalej, aby nigdy nie zagasł jego blask – dodaje Paucz.

Tak zrodził się pomysł wsparcia dzieci i młodzieży z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego na ul. Zamkowej. Akcja została bardzo życzliwie odebrana przez większość personelu szpitala, którzy przez 7 dni zbierali środki higieniczne, kosmetyki, czy ciepłe koce dla podopiecznych Ośrodka. Oczywiście w paczkach nie mogło zabraknąć słodyczy.

Andrzej Jarzębowski, dyrektor SP ZOZ w Krasnymstawie wraz z pracownikami szpitala, przekazał dary na ręce dyrektor Ośrodka Bożeny Dąbrowskiej. – Wierzymy, że przeprowadzona akcja przyniosła wiele radości dzieciakom – mówi Paucz. Pracownicy krasnostawskiego szpitala już planują kolejne tego typu przedsięwzięcia. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here