Charytatywny Bal Ruchu Izbica

Za nami szósta edycja Charytatywnego Balu Ruchu Izbica. Podczas imprezy zebrano kilkanaście tysięcy złotych na rozwój klubu.

Na Bal do nowego budynku Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Izbicy przybyli m.in.: burmistrz Izbicy Jerzy Lewczuk, jego zastępca Małgorzata Run, sekretarz Magdalena Przysiężniak, skarbnik Monika Piłat, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Joanna Szymaniak, poseł Teresa Hałas, przedstawiciele chełmskiego oddziału LZPN Anatol Obuch i Sławomir Kuźmicki oraz prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy Marcin Wojewoda.

Nie zabrakło członków zarządu Ruchu, zawodników klubu i sponsorów: Anity i Pawła Betlejów z firmy MeBet, Grażyny i Zbigniewa Naklickich ze sklepu Groszek, Marcina Grzelaka z BHP Serwis oraz Grzegorza Łukowca i Pawła Rdzanka.

W części oficjalnej prezes Ruchu Konrad Bojarski wraz z wiceprezesem Mariuszem Olechem wręczyli podziękowania dla głównych sponsorów klubu. Otrzymali je: Urząd Miasta i Gminy Izbica, Bank Spółdzielczy w Izbicy, MeBet, Grażyna i Zbigniew Nakliccy, BHP Serwis, Grzegorz Łukowiec, Paweł Rdzanek, „Kreatywny Strych” Tomasz Bednarczyk oraz M&M outlet Monika Malon.

Przedstawiciele zarządu Ruchu wręczyli również podziękowania za społeczną działalność i osobiste zaangażowanie w rozwój klubu. Otrzymali je: Roma Blonka, Marcin Mrozek, Wojciech Dołhan, Bartosz Babiarz i Mateusz Wiatrzyk. Burmistrz Izbicy przekazał klubowi voucher w kwocie 10 tys. zł na zakup sprzętu sportowego oraz podarował na licytację specjalnie przygotowany pakiet kibica reprezentacji Polski.

Najważniejszym punktem balu była aukcja, z której cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie i rozwój Ruchu Izbica. Zlicytowano m.in.: piłkę z podpisem Roberta Lewandowskiego, koszulki zawodników Rakowa Częstochowa, plakat z podpisami zawodników Wisły Kraków, bilety na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej czy koszulkę z podpisem Patryka Dobka – brązowego medalisty olimpijskiego na 800 m, którą przekazała poseł Hałas.

Największym zainteresowaniem cieszyła się przekazana przez byłego zawodnika Ruchu Arkadiusza Janeczka, piłka z autografem Lewandowskiego, która została wylicytowana przez firmę MeBet Anita i Paweł Betlej za kwotę 5 tys. zł. Drugim najwartościowszym gadżetem okazała się specjalnie przygotowana koszulka meczowa Ruchu przekazana przez kapitana drużyny seniorów Michała Gałkę. Znalazła się na niej specjalna grafika upamiętniająca zajęcie historycznego, trzeciego miejsca w lidze okręgowej. Koszulka wylicytowana została przez burmistrza Lewczuka za 2 tys. zł.

Przedmioty na aukcję udało się uzyskać dzięki staraniom wielu osób związanych z klubem m.in. Mariusza Olecha, Konrada Bojarskiego, Michała Gałki i Anity Fedorowicz-Betlej. (kg)