Chcą czerpać energię ze słońca

Firma z Krakowa zwróciła się do miasta Rejowiec Fabryczny z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowych na budowę trzech farm fotowoltaicznych. Miałyby powstać przy ulicy Polnej.

Dwa obwieszczenia w tej sprawie Stanisław Bodys, burmistrz Rejowca Fabrycznego, wydał 16 lutego br. Zawiadamia w nich, że firma SunFarm z Krakowa zwróciła się do gminy z wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowych dla przedsięwzięcia polegającego na budowie w sumie trzech farm fotowoltaicznych, każda o mocy 1 MW, wraz z infrastrukturą techniczną.

– Inwestycja ma powstać w rejonie jednej z istniejących już farm, na działkach przy ul. Polnej w kierunku ul. Narutowicza – mówi Robert Szokaluk, sekretarz miasta Rejowiec Fabryczny. W wydziale rozwoju gospodarczego dowiedzieliśmy się, że nowe farmy mają być wybudowane dokładnie naprzeciwko ujęcia wody. Na razie nikt przeciwko inwestycji nie protestował.

– Celem postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach jest m.in. określenie, analiza oraz ocena bezpośredniego i pośredniego wpływu przedsięwzięcia na środowisko oraz na zdrowie ludzi – informuje burmistrz Bodys.

W wydziale rozwoju gospodarczego urzędu miasta zainteresowani mieszkańcy mogą zapoznać się z wnioskiem inwestora, kartą informacyjną przedsięwzięcia, a także składać swoje uwagi odnośnie planowanej inwestycji. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here