Chcą otworzyć aquapark, ale…

Rząd pozwolił na otwarcie basenów od 6 czerwca. Zaraz po tym w Chełmskim Parku Wodnym ogłosili, że już „wracają” i przygotowują specjalne promocje na czerwiec.

Ale uruchomienie obiektu w dobie epidemii wcale nie jest takie proste. Bez wytycznych Głównego Inspektora Sanepidu Uruchomienie dotyczących otwarcia poszczególnych stref pływania, trudno cokolwiek zaplanować. W oczekiwaniu na te wytyczne w Chełmskim Parku Wodnym rozpoczęli od podstawowej procedury – badań wody.

– Zależy nam, aby wznowić działalność jak najszybciej, ale na chwilę obecną trudno powiedzieć, na jakich zasadach będzie się ona odbywała, bo to zależy od wytycznych sanepidu – mówił w piątek Artur Juszczak, prezes Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich. – Czekamy na te wytyczne i będziemy je analizować.

Na razie zleciliśmy badania wody, bo to podstawa. Na początku przyszłego tygodnia zostaną pobrane próbki wody. Mamy nadzieję, że wyniki badań będą znane jak najszybciej i uda się uruchomić park wodny od 6 czerwca przy zastosowaniu wszelkich wytycznych sanepidu. Ale sytuacja jest dynamiczna i trudno cokolwiek przewidzieć. (t)