Chcą się tu uczyć

Ponad 700 osób zadeklarowało chęć rozpoczęcia nauki w chełmskiej PWSZ. – To rekordowy wynik – cieszą się pracownicy uczelni. Sprawdzamy, jakie kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie od lat największym naborem cieszą się kierunki techniczne. Prym wiedzie kierunek mechanika i budowa maszyn. W tym roku wpłynęło na niego ponad 300 zgłoszeń.
– To kierunek, który daje szanse wybrania atrakcyjnych specjalności dających gwarancję przyszłego zatrudnienia – mówi Krzysztof Ćwiek z PWSZ. A wspomniane specjalności to m.in.: inżynieria lotnicza ze specjalizacjami pilotaż samolotowy i śmigłowcowy, diagnostyka i eksploatacja pojazdów samochodowych, automatyka i robotyka przemysłowa czy tegoroczna nowość – inżynieria medyczna.
Sporym zainteresowaniem cieszyły się też kierunki: pielęgniarstwo (ok. 50 zgłoszeń), matematyka (50) oraz stosunki międzynarodowe (30).
Przypominamy, że rekrutacja na uczelni jeszcze się nie zakończyła. Drugi nabór rozpocznie się 1 sierpnia. Szczegółowy terminarz rekrutacji, a także pełny wykaz kierunków i specjalności dostępny jest na stronie internetowej uczelni.
Podobnie jest w przypadku Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej. Chętni do podjęcia tam studiów wciąż mogą „składać papiery”.
– Dotychczas największym zainteresowaniem cieszy się kierunek bezpieczeństwo narodowe – mówi dr Michał Gołoś, rektor uczelni.
Ci, którzy zdecydowali się na ten kierunek na WSSMiKS, będą mogą wybierać spośród specjalności: zarządzanie bezpieczeństwem publicznym, zarządzanie obronnością państwa oraz zarządzanie i operowanie systemami bezzałogowymi. W przypadku ostatniej specjalności uczelnia w swojej nowej siedzibie (ul. Hrubieszowska 102) planuje otworzyć nowoczesną pracownię dla dronów.
– Ten kierunek studiów uzupełniany będzie też szkoleniami, zajęciami praktycznymi i wizytami studyjnymi – dodaje rektor i przypomina, że nabór otwarty jest także na inne kierunki, czyli politologię, ekonomię i pedagogikę. (mg)