Chcesz jechać, przyjdź

W związku z przyszłorocznymi Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie 22 lutego o godz. 19 w sali Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej przy ul. Filaretów 7 odbędzie się spotkanie organizacyjne.


Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych wyjazdem na spotkanie, w ramach którego będzie można poznać wszystkie szczegóły i zdobyć niezbędne informacje na temat wyjazdu, np. dotyczące ceny, sposobu rejestracji, możliwości dotarcia do Panamy, ubezpieczenia, miejsc pobytu polskiej grupy, programu itp. Spotkanie to także okazja na zapisanie się na listę uczestników, jeśli jest się pewnym uczestnictwa w spotkaniu z papieżem w 2019 roku.
Będą to już 34. Światowe Dni Młodzieży. Spotkanie odbędzie się w dniach 22-27 stycznia 2019 roku w Panamie. Informację o organizacji tego wydarzenia podał sam papież Franciszek 31 lipca 2016 roku podczas mszy kończącej ŚDM w Krakowie. Andrés Carrascosa Coso (nuncjusz w Panamie) ogłosił, że Światowe Dni Młodzieży będą odbywać się zimą 2019 z tego względu, że w lipcu i sierpniu, kiedy zwykle odbywają się spotkania młodych katolików, w Panamie jest pora deszczowa, a wakacje rozpoczynają się, kiedy w innych częściach świata jest zima.
Joanna Niećko