Chciał seksu z dzieckiem

36-letni mieszkaniec Krasnegostawu umówił się na seks z, jak mniemał, niemającą nawet 15 lat dziewczynką. Gdy pojawił się w umówionym miejscu, czekała na niego policja.

W poniedziałek policjanci z wydziału kryminalnego krasnostawskiej policji zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który składał propozycje seksualne poznanej w sieci dziewczynce. – Zostaliśmy powiadomieni przez dorosłą internautkę o mężczyźnie, który za pośrednictwem sieci umawiał się na seks z małoletnią – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik KPP w Krasnymstawie. 36-latek myślał, że na jednym z czatów koresponduje z dziewczynką niemającą jeszcze 15 lat. Nie wiedział, że to pułapka zastawiona przez wspomnianą internautkę. Zadawał „dziewczynce” intymne pytania, a ostatecznie złożył jej seksualną propozycję.
– Autorka prowokacji uzgodniła z nim termin i miejsce spotkania, a następnie o swoich podejrzeniach powiadomiła policjantów – mówi Wasilewski. 36-letni krasnostawianin wpadł w zasadzkę zastawioną na niego przez mundurowych przed jednym ze sklepów na ul. Poniatowskiego. Usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Grozi mu do 2 lat więzienia. (ik)