Chełm z nowymi ulicami

Ulica Kazimierza Odnowiciela, Wisławy Szymborskiej czy Ireny Sendlerowej. Już niedługo znajdą się na mapie Chełma. Siedem ulic w mieście, dotąd bezimiennych, będzie miało swoją nazwę. Sprawą w czwartek 30 kwietnia zajmie się rada miasta.

Najwięcej nowych ulic, bo aż trzy, przybędzie na osiedlu Rejowiecka. Od ul. Józefa Chełmońskiego, gdzie powstaje nowe osiedle wielorodzinne, będzie rozpoczynała się ul. Wisławy Szymborskiej. Na samym jej końcu znajdą się dwie małe uliczki, Leopolda Staffa i Czesława Miłosza, do których będzie można dojechać również od ul. Malowane.

Dwie nowe ulice przybędą na osiedlu Słoneczne, a konkretnie Pszenna – Metalowa. Od ulicy Pszennej, między ul. Bolesława Chrobrego a ul. Adama Asnyka, zostanie utworzona ul. Kazimierza Odnowiciela. Będzie ona łączyła się z istniejącą już ul. Władysława Jagiełły. Jej przedłużenie od wschodniej części ul. Pszennej zyska nazwę ul. Bulwarowej, która będzie ciągnęła się wzdłuż rzeki Uherka, a następnie zakręci na zachód i zakończy się przy skrzyżowaniu Pszennej z Asnyka.

Nazwę Ireny Sendlerowej zyska ulica od ronda Honorowych Dawców Krwi prowadząca w kierunku marketu budowlanego „Mrówka”. Urzędnicy chełmskiego magistratu postanowili też nadać nazwę Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza ulicy prowadzącej od Lubelskiej w kierunku terenów Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Sprawą nazewnictwa ulic na najbliższej sesji rady miasta 30 kwietnia zajmą się chełmscy radni. Urzędnicy tłumaczą, że ustalenie nowych nazw ulic wiąże się z potrzebą zapewnienia prawidłowej i czytelnej numeracji porządkowej położonych w ich sąsiedztwie nieruchomości, przeznaczonych pod zabudowę. Nadanie nazw ma też służyć porządkowaniu publicznej przestrzeni, czy precyzować lokalizacje. (s)