Chełmianie zmienią Radio Lublin?

Chełmski radny Zdzisław Szwed i Jakub Banaszek, świeżo upieczony kandydat na prezydenta miasta, zasiadają w Radzie Programowej Radia Lublin. – Chcemy, aby problemy, z którymi boryka się Chełm, były bardziej słyszalne – mówi Szwed.


Dla Zdzisława Szweda, który nigdy w swojej zawodowej pracy nie był bezpośrednio związany z mediami, funkcja członka Rady Programowej Radia Lublin to nowe doświadczenie. – Jako samorządowcowi zależy mi na tym, aby Radio Lublin bardziej otworzyło się na teren – mówi Szwed. – Problemy innych miast muszą być słyszalne w całym województwie. Powoli w tym kierunku idziemy. Chcemy poszerzać liczbę słuchaczy, a jest to możliwe tylko wtedy, gdy będzie więcej informacji lokalnych. Na stronie internetowej Radia Lublin już pojawiają się krótkie filmy z miejsc, gdzie realizowane są audycje czy newsy. Naszym zadaniem jest unowocześnić Radio Lublin.

Oprócz Zdzisława Szweda Chełm w Radzie Programowej Radia Lublin reprezentuje Jakub Banaszek, od kilku dni kandydat PiS na prezydenta miasta. (s)