Chełmianka podcięła skrzydła Sokołowi (galeria zdjęciowa)

W zaległym meczu 19. kolejki piłkarskiej III ligi Chełmianka pokonała na własnym boisku 4:2 Sokół Sieniawa. Bramki dla podopiecznych trenera Artura Bożyka w rozegranym w środę spotkaniu zdobyli w 25. minucie Patryk Czułowski, 41. Sergiej Kułynycz, 64. Krystian Mroczek i 79. Oleg Marczuk. Oba trafienia dla  gości: Mateusz  Sowiński (56. i 83. minuta).

Dzięki wygranej z drużyną, która wiosną potrafiła ograć nawet Wieczystą Kraków, lidera rozgrywek, Chełmianka z 26 punktami awansowała  na 12. miejsce w ligowej tabeli. Nasz zespół ma już 10 punktów przewagi nad strefą spadkową.
16. pozycję z 16 pkt. zajmuje Lublinianka, z którą chełmianie zagrają w sobotę godz. 14 na Wieniawie.
O obu meczach Chełmianki obszernie przeczytacie w najbliższym poniedziałkowym wydaniu „Nowego Tygodnia” na str. 29.

(bas)

CHEŁMIANKA – SOKÓŁ SIENIAWA 4:2 (2:0)
Chełmianka: Ciołek – Futa (84 Zbiciak), Stępień, Piekarski (55 Bobrov), Bednara, Kulynych (77 Kotko) Marchuk, Czułowski, Nowak, Szwed (77 Knap), Mroczek (84 Perdun). Trener – Artur Bożyk.
Bramki: 1:0 Czułowski 25, 2:0 Kułynycz 41, 2:1 Sowiński 56, 3:0 Mroczek 64, 4:0 Marczuk 79, 4:2 Sowiński 83.