Chełmianki wskoczą na rury

Kojarzy się z klubami ze striptizem i roznegliżowanymi kobietami lekkich obyczajów. – Ale w tańcu na rurze nie chodzi o nieobyczajne zachowanie, ale o sport – przekonuje Mariusz, właściciel pierwszej w Chełmie szkoły Pole Dance.

Lustrzane ściany, a na parkiecie rzędy sięgających od ziemi do sufitu metalowych drążków – tak wygląda sala, w której już niebawem chełmianki będą mogły ćwiczyć Pole Dance, czyli po prostu fitness na rurze. Mimo, że ta forma fitnessu już dawno trafiła do sal treningowych, wciąż jednak wzbudza kontrowersje.
– Zupełnie niepotrzebnie! – przekonuje Mariusz, właściciel chełmskiej szkoły Leila Pole Dance. – Wśród ludzi skojarzenia z tańcem na rurze są jednoznaczne. Fajne dziewczyny, zmysłowo wyginające się w rytm muzyki podczas erotycznych pokazów w klubach go-go. Ale to stereotypy! Taniec na rurze jest nowoczesną formą fitness oraz dyscypliną sportową. I w dodatku, wymagającą nie lada wysiłku – podkreśla Mariusz.
– Może i wygląda jak lekkie i niewinne podrygi taneczne, ale tak naprawdę taniec na rurze to precyzja i siła mięśni, które na tej rurze muszą nas utrzymać – mówi Estera, instruktorka Leila Pole Dance. A to jeszcze nie koniec wyzwań. Dochodzi jeszcze pokonanie własnych słabości, strachu i otworzenie się na to co nowe. Jednak instruktorka przekonuje, że warto się przełamać.

– Podczas 55-minutowych zajęć można spalić nawet do 700 kalorii! Więc z pewnością, panie pięknie ukształtują swoją sylwetkę. A także – co chyba najważniejsze – odkryją swoją kobiecość i zbudują pewność siebie. Zajęcia pomagają walczyć z kompleksami, a jak wiadomo my kobiety mamy na tym punkcie obsesje – mówi Estera.
Spokojnie, zaczynamy od podstaw…
Wszystkie panie, które chciałby rozpocząć swoją przygodę z Pole Dance, ale mają obawy, czy to aby na pewno rozrywka dla nich, mogą się o tym przekonać już 24 października. Tego dnia o godz. 17:00 i 17.45 odbędą się pokazowe zajęcia, które poprowadzi Anne Marie Kot, Mistrzyni Świata w Pole Dance i finalistka programu Mam Talent TVN.
– I od razu uspokajamy. Zaczynamy od podstaw! Zapraszamy wszystkie panie, niezależnie od wzrostu i wagi. Chcemy, aby te zajęcia były dla was przede wszystkim świetną zabawą – zachęca instruktorka.
Zajęcia będą odbywać się w klubie Ester Fit, który mieści się przy ulicy Lubelskiej 72A w Chełmie (nad restauracją KFC). Zapisy na trening pokazowy odbywają się za pośrednictwem facebooka „Leila Chełm” lub telefonicznie pod nr tel.: 663 128 400. Wstęp wolny, obowiązuje wygodny strój sportowy. (mg)