Chełmska firma wśród nowych Markowiczów

Kolejnych dziesięć firm, w tym jedna z Chełma, niebawem dołączy do laureatów programu Marka Lubelskie i będzie mogło chwalić się tym prestiżowym znakiem towarowym. Uroczysta gala podsumowująca XVII edycję programu połączona z wręczeniem certyfikatów Marka Lubelskie odbędzie się 11 lutego.

Projekt gospodarczy Marka Lubelskie realizowany jest od 2007 roku. Jego celem jest tworzenie efektu „place of origin”, czyli identyfikacji produktów wysokiej jakości z miejscem ich pochodzenia, a także promocja produktów i usług wytwarzanych na terenie województwa lubelskiego poprzez nadawanie im zastrzeżonego znaku towarowego – Marka Lubelskie. Tworzenie efektu „place of origin” wskazuje na miejsce pochodzenia, które często traktowane jest przez klientów jako dodatkowa zaleta, mająca wpływ na wybór artykułów. Dotąd znakiem Marka Lubelskie mogło się pochwalić niespełna 100 firm.

W obecnej, XVII edycji wpłynęły 23 zgłoszenia. Spośród nich kapituła programu, w skład której wchodzą przedstawiciele organizującego konkurs urzędu marszałkowskiego, organizacji biznesowych i mediów (w tym redaktor naczelny „Nowego Tygodnia”), wybrała 10 firm, które od 11 lutego będą mogły posługiwać się prestiżowym znakiem „Marka Lubelskie”.

W tym gronie znalazło się jednoosobowe przedsiębiorstwo Rigel Sylwia Wnuk z Chełma. Firma, która powstała w 2018 roku, zajmuje się produkcją różnych rodzajów kaw i herbat, m.in.: Guetamala Średnio Palona, Colombia Jasno Palona, Costa Rica Ciemno Palona. Gratulujemy. (km)