Chełmska karetka dla Ukrainy

Jedną ze swoich karetek oddała pogrążonej w wojnie Ukrainie Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie. W trasę ambulans wyruszył w ubiegły wtorek, cały załadowany sprzętem medycznym.

Rosjanie są coraz bardziej brutalni w swoich atakach. Ostrzeliwane są budynki mieszkalne, szpitale. Ludzie giną pod gradem bomb, wielu jest rannych. W ukraińskich szpitalach brakuje leków i środków medycznych, dlatego też w Polsce organizowane są kolejne akcje pomocowe dla naszych wschodnich sąsiadów. Swoją cegiełkę dołożyła właśnie Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie, która w porozumieniu z urzędem marszałkowskim przekazała Wołyńskiemu Obwodowemu Szpitalowi Klinicznemu w Łucku ambulans z wyposażeniem.

– To karetka, która u nas została wyłączona z eksploatacji i była rezerwowa – tłumaczy Tomasz Kazimierczak, dyrektor SRM w Chełmie.

Choć z uwagi na wiek została wycofana, wciąż jest w pełni sprawna i może służyć potrzebującym. We wtorek (8 marca) w Dorohusku odbyło się oficjalne przekazanie karetki stronie ukraińskiej. Ambulans – wypełniony po brzegi środkami medycznymi, tj. materiałami opatrunkowymi (bandaże, opaski, gazy), płynami infuzyjnymi, sprzętem jednorazowym (strzykawki, igły) i innym niezbędnym sprzętem służącym ratowaniu zdrowia i życia – odebrał przedstawiciel obwodowej administracji wojskowej. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here