Chełmski wątek we włoskim morderstwie

Znaleziona została w zaroślach. Miała związane dłonie i stopy, a na głowie założoną plastikową torbę – relacjonują włoskie media. Kto i dlaczego dopuścił się tej potwornej zbrodni? Kto zabił 18-letnią Serenę? Odpowiedzi na te pytania pomaga znaleźć chełmski Ośrodek Zamiejscowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Źródło: www.nanopress.it

Jest 1 czerwca. Tego dnia Serena rano wychodzi z domu w miejscowości Arce we Włoszech. Już nigdy do niego wróci, a ostatnie godziny jej życia pozostaną tajemnicą. Bo chociaż wszystko działo się w 2001 roku, do dziś nie wiadomo, co dokładnie się wtedy wydarzyło.

Kto jest mordercą?

Włoskie media informują, że już kilka godzin po zaginięciu dziewczyny, rodzina martwiąc się jej nieobecnością, zawiadamia policję. Organy ścigania, razem z wolontariuszami, przesiewają okoliczne wioski ze zdjęciem Sereny. Dwa dni później 18-latka zostaje znaleziona martwa. Jej ciało leży w zaroślach położonych kilkadziesiąt kilometrów od jej rodzinnej miejscowości. Ma związane dłonie i stopy, a na głowie założoną plastikową torbę. Według śledczych śmierć nastąpiła poprzez uduszenie. Na jej ciele nie ma śladów przemocy seksualnej, ani bójki. Zbrodnia wygląda jak egzekucja.

Dwa lata po tych wydarzeniach włoska prokuratura oskarża o zabójstwo 37-letniego Włocha. Ten uparcie przekonuje, że nie jest winowajcą i że nie wie absolutnie nic o tej straszliwej zbrodni. Początkowo nikt mu nie wierzy. Ale w 2006 roku włoski sąd najwyższy definitywnie go uniewinnia. A morderca Sereny wciąż pozostaje nieznany.

Przez lata włoscy śledczy badali różne tropy. Wiele z nich okazało się być fałszywych. I chociaż od morderstwa minęło już 17 lat, wciąż nie odpuszczają. W ubiegłym tygodniu pracowali nad sprawą w Chełmie.

Chełmski wątek

Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić w prokuraturze przesłuchiwano w sprawie zabójstwa 18-latki sześciu świadków spod Chełma. Prawdopodobnie są to osoby, które w 2001 roku pracowały w tamtejszym regionie Włoch i mogą być w posiadaniu informacji dotyczących okoliczności morderstwa Sereny. Prokuratura dla dobra śledztwa na tym etapie nie ujawnia żadnych szczegółów. (mg)