Chełmskie MPRD z problemami i bez prezesa

Piotr Urbanek nie jest już prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Chełmie. Spółką zarządzają teraz dwaj prokurenci.

O trudnej sytuacji MPRD w Chełmie informujemy na bieżąco. W poprzednim „Nowym Tygodniu” pisaliśmy o wizycie w ratuszu rozgoryczonych pracowników spółki, którzy w ostatnich miesiącach nie dostawali pensji na czas. W magistracie zapewniają, że zaległe wynagrodzenia już wypłacono. Sytuacja MPRD wciąż jest bardzo trudna, a na mocy układu restrukturyzacyjnego spółka spłaca zadłużenie.

Za trzeci kwartał 2021 r. strata MPRD wyniosła 940 tys. zł, a dla porównania 2018 r. przedsiębiorstwo zakończyło ze stratą 1 037 771 zł. Straty są niwelowane. Mimo to Piotr Urbanek, decyzją prezydenta Chełma, przestał pełnić funkcję prezesa MPRD. Był nim od 1 lutego ub.r. i jego zadaniem było właśnie przeprowadzenie procesu restrukturyzacji spółki, borykającej się od ponad 10 lat z olbrzymimi problemami finansowymi. Ratusz zapowiedział, że ogłosi wkrótce plan naprawczy spółki.

– Obecnie miejskim przedsiębiorstwem zarządzają prokurenci: Adam Kossakowski oraz Zbigniew Potocki – informują w ratuszu. – Układ restrukturyzacyjny, na podstawie którego spółka spłaca swoje zadłużenie, będzie kontynuowany. Obecnie miasto i spółka podejmują działania związane z wypracowaniem najbardziej efektywnego modelu dalszego funkcjonowania MPRD wraz z zagospodarowaniem wszelkich zasobów, w tym osobowych, przedsiębiorstwa. Po wypracowaniu finalnej propozycji przedstawione zostaną jej założenia. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here