Chmielaki promują w regionie

Organizatorzy 51. Krasnostawskich Chmielaków skupiają się na regionalnej promocji wydarzenia. Nie będzie, tak jak kilka lat temu, kampanii billboardowej w innych miastach.

Za niespełna trzy tygodnie odbędzie się jedna z największych imprez o charakterze rozrywkowym w województwie lubelskim – Krasnostawskie Chmielaki. Do Krasnegostawu przyjedzie blisko 60 browarów. W trakcie imprezy odbędą się liczne koncerty gwiazd muzyki pop, wybory Miss Chmielaków i konkurs piwa.

Jeszcze za kadencji burmistrz Hanny Mazurkiewicz miasto na billboardach promowało Krasnostawskie Chmielaki w Warszawie, Lublinie, Zamościu, organizując szeroką kampanię reklamową. W tym roku o wydarzeniu w innych miastach jest cicho, co zresztą zauważył radny Grzegorz Brodzik, który na ten temat wypowiadał się na jednej z ostatnich sesji.

Jak tłumaczy wiceburmistrz Krzysztof Sugalski, z uwagi na brak wymiernych efektów takiej formy promocji oraz wysokie koszty związane z umieszczeniem plakatów wielkopowierzchniowych, miasto nie zdecydowało się kontynuować kampanii reklamowej w tej formie w kolejnych latach.

– Obecnie skupiamy się na reklamie graficznej na terenie miasta, przy drodze krajowej nr 17, którą dziennie przejeżdża kilkanaście tysięcy pojazdów oraz na trasie Chełm – Zamość, a także na promocji Chmielaków w Internecie – tłumaczy wiceburmistrz Sugalski. – Ponadto browary, które uczestniczą w części handlowej Chmielaków, organizują w sklepach w całej Polsce akcję promocyjną imprezy.

Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów „Chmielaki Krasnostawskie” co roku przyciąga tłumy. W br. odbędzie się już po raz 51. W ramach wydarzenia jest organizowanych wiele imprez towarzyszących. W tym roku będą to m.in.: Chmieloty – XII Ogólnopolski Piknik Paralotniowy, Turniej Poetycki o Chmielakowy Antałek, XI Półmaraton Chmielakowy o Puchar Burmistrza, Kiermasz Sztuki Ludowej, Ogólnopolska Sesja Chmielarska, Chmielakowy Zlot Weteranów Szos. (ps)

2 KOMENTARZE

  1. „promocji Chmielaków w Internecie” – haha, jak tak ma wyglądać „profesjonalna” promocja wydarzenia w Internecie to…aaa szkoda gadać…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here