Chodnik połączył pętlę z zalewem

Nowy końcowy przystanek komunikacji miejskiej przy ul. Żeglarskiej doczekał się utwardzonego połączenia dla pieszych z Zalewem Zemborzyckim. Nasi Czytelnicy od kilku tygodni alarmowali, że projektanci zapomnieli o tak niezbędnym odcinku chodnika.

– W celu zapewnienia obsługi komunikacyjnej pomiędzy nowo powstałą pętlą przy ul. Żeglarskiej a Zalewem Zemborzyckim, powstaje dojście wraz z elementami małej architektury. Koszty tego zadania planowane są do rozliczenia w ramach projektu unijnego dotyczącego budowy węzłów przesiadkowych – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina.

Nowy trakt dla pieszych liczy ok. 130 m długości, a do jego wybudowania wykorzystano ponad 300 mkw. kostki brukowej. Wzdłuż chodnika wkrótce zostaną ustawione ławki i kosze na śmieci. Całość dopełnią zaś sadzonki nowych drzew, które w przyszłości dadzą cień przechodniom.

Realizowane prace są warte blisko 70 tys. zł i wykonuje je firma STRABAG, która budowała cały węzeł komunikacji miejskiej przy ul. Żeglarskiej w ramach tzw. robót dodatkowych, a więc nie ujętych w pierwotnym projekcie.

Niestety, wzdłuż wykonanego dojścia, przynajmniej na razie, nie powstanie oświetlenie. Zadowoleni z jego wykonania nie będą do końca także rowerzyści, gdyż wzdłuż chodnika zabraknie osobnej ścieżki rowerowej. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here