Chorzy na covid zapchali szpital

Pod koniec ubiegłego tygodnia w krasnostawskim szpitalu nie było już w zasadzie wolnych łóżek dla pacjentów chorych na covid 19. W kilka dni zmarło siedem kolejnych zarażonych koronawirusem. Sytuacja pandemiczna jest coraz bardziej dramatyczna.

Ubiegły tydzień dla powiatu krasnostawskiego, jeżeli chodzi o pandemię koronawirusa, był najgorszy od kilku miesięcy. Zmarło kolejnych siedem osób chorujących na covid 19, w tym starsze małżeństwo z gminy Siennica Różana. Co dzień pozytywny wynik testu na obecność sars cov 2 otrzymywało od 20 do 30 mieszkańców powiatu. Jak poinformował nas Andrzej Jarzębowski, dyrektor SP ZOZ w Krasnymstawie, w czwartek (28 października) w szpitalu przebywało 21 pacjentów covidowych, w tym 3 pod respiratorem. – Szpital na dzień dzisiejszy posiada wolne dwa łóżka dla pacjentów zarażonych i cztery łóżka respiratorowe. Z uwagi na brak danych dotyczących wszystkich zgonów w powiecie, nie jesteśmy w stanie udzielić informacji na temat całego powiatu. W szpitalu nie było zgonów, których bezpośrednią przyczyną był covid. Są to dane obejmujące okres od 19 października do 28 października – dodał.

O liczbie zgonów informuje na bieżąco strona gov.pl. W piątek, już po rozmowie z dyrektorem Jarzębowskim, pozytywny test na koronawirusa odebrało kolejnych 20 mieszkańców powiatu. Zmarła też kolejna osoba mająca choroby współistniejące. Kwarantanną objętych jest 930 mieszkańców powiatu. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here