Chwila nieuwagi i auto rozbite

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w Izbicy na drodze krajowej nr 17. Na prostym odcinku kierująca skodą straciła panowanie nad autem i wpadła do rowu. Cudem nic się jej nie stało. 

Do wydarzenia doszło w czwartek po 8.00. – Jadąca razem z córką 30-letnia mieszkanka Krasnobrodu, nie zachowała szczególnej ostrożności przed wykonaniem manewru wyprzedzania, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w skarpę przydrożnego rowu – opowiada Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie. Można je obejrzeć na stronie internetowej krasnostawskiej komendy, zarejestrował jej bowiem inny kierowca.

– Kierująca i jej 8-letnia córka zostały przewiezione do szpitala. Na szczęście skończyło się na niegroźnych potłuczeniach – dodaje Wasilewski. Droga w miejscu kolizji przez kilka godzin była częściowo zablokowana, a ruch odbywał się wahadłowo. – Publikujemy nagranie ze zdarzenia ku przestrodze i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności na drodze.

Zanim wykonamy jakiś manewr, upewnijmy się czy możemy go wykonać bezpiecznie – mówi Wasilewski. (k)