Ciasno przy wstędze

Z przytupem otwierano cztery drogi powiatowe w gminie Wierzbica. Przepychu nie sposób było nie zauważyć. Podobnie jak tłumu samorządowców chętnych do przecięcia wstęgi. Każdy liczy na podziękę przy wyborach?

 

Przed tygodniem w gminie Wierzbica otwierano oficjalnie aż cztery wyremontowane, powiatowe drogi. W piątek, 18 listopada – w Syczynie i Chylinie, a w niedzielę, 20 listopada – w Olchowcu i Wólce Tarnowskiej. Na przyszykowane przez samorząd uroczystości przyszło wielu mieszkańców. Czekały na nich suto zastawione stoły z pierogami i ciastami, które przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich. A imprezom przygrywała kapela. Rozmach od początku towarzyszy powiatowym remontom. W gminie Wierzbica złośliwi nie omieszkali wytknąć, że jedzenia i atrakcji było więcej, bo to rodzinne strony i okręg wyborczy starosty. A przy okazji zauważyli, że chętnych do spicia śmietanki nie brakowało.

– Przy wstędze zrobiło się ciasno – mówili. – Byli wszyscy, którzy chcieli pokazać się i zaskarbić głosy mieszkańców. Od starosty Deniszczuka, przez wójta Andrzeja Chrząstowskiego, powiatowego radnego i kandydata w przyszłych wyborach na wójta Bogusława Żelechowskiego po gminnych radnych – przewodniczącego rady Krzysztofa Wojewódzkiego i związanego z PSL radnego z Syczyna, Zdzisława Muszańskiego. (bf)