Ciąża zagrożona, policjanci na pomoc

Przez ponad 100 km policjanci pilotowali osobowe Volvo wiozące kobietę w ciąży, która w każdej chwili mogła poronić. W akcji brali udział m.in. mundurowi z Krasnegostawu.

Pełna grozy i napięcia akcja miała miejsce w ostatni czwartek (23 kwietnia). Około godziny 11.00 na stanowisko dowodzenia tomaszowskiej komendy policji przyszedł komunikat z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie. – Z informacji wynikało, że kierująca samochodem marki Volvo wiezie do szpitala w Lublinie kobietę.

Pasażerka znajduje się w zagrożonej ciąży, potrzebna była pilna pomoc, by bezpiecznie dotrzeć do szpitala opowiada Agnieszka Leszek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Po otrzymanej wiadomości dyżurny wysłał na miejsce patrol ruchu drogowego, by ten pilotował auto.

Następnie tomaszowski dyżurny skontaktował się kolejno z dyżurnymi z Zamościa i Krasnegostawu przedstawiając sytuację i prosząc o pomoc i sprawne przejęcie eskorty w drodze do Lublina. – W sumie w trwającym ponad 100 kilometrów pilotażu udział brali policjanci z pięciu powiatów. Nasza opieka zakończyła się pod szpitalem PSK4 w Lublinie – dodaje Leszek. (k)