Ciekawa wystawa w Bibliotece

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Krasnymstawie zorganizowano wernisaż wystawy malarstwa Teresy Stasiak pt. „Pomiędzy”.


Teresa Stasiak tu uznana już artystka, swoje prace dotychczas wystawiała na 18 wystawach indywidualnych i ponad 40 zbiorowych. Z powodzeniem bierze udział w konkursach malarskich i przeglądach sztuki, a w tym roku zajęła trzecie miejsce w kat. malarstwo w czternastym ogólnopolskim biennale twórczości plastycznej nauczycieli w Lublinie.

Zajmuje się malarstwem sztalugowym, tworząc w technice akrylu. Ekspozycja „Pomiędzy” składa się z cyklu abstrakcyjnych obrazów powstałych w latach 2016-2018. Motywem przewodnim wystawy jest przestrzeń zawarta w swoistej grze płaszczyzn, brył i linii.

Wernisaż zgromadził liczne grono przyjaciół artystki, miłośników sztuki oraz władz samorządowych w osobach m.in. Marka Nowosadzkiego – przewodniczącego rady powiatu oraz zastępcy burmistrza Krasnegostawu Edwarda Kawęckiego. Prace można oglądać w godzinach pracy biblioteki do końca tego roku. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here