Ciekawi zawodnicy na oku trenera EDACH Budowlanych

Stanisław Więciorek to legenda lubelskiego i polskiego rugby. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski: w 1988 r. z AZS AWF Warszawa oraz w 1995, 1998, 2000 i 2001 r. z Lechią Gdańsk. Z Budowlanymi Lublin zdobył wicemistrzostwo kraju w 1990 i 1992 r. oraz brązowe medale MP w 1991 i 1993 r. Jako trener z naszą drużyną w 2002 r. wywalczył Puchar Polski

Znamy już datę rozpoczęcia Ekstraligi rugby w sezonie 2020/2021. Zarząd Polskiego Związku Rugby na posiedzeniu, które odbyło się w ubiegłą środę ustalił, że rozgrywki rozpoczną się w weekend 15/16 sierpnia. W lidze wystartuje oczywiście ekipa EDACH Budowlani Lublin. Z uwagi na wzmocnienia, które w letniej przerwie planuje dokonać lubelski klub, kibice zespołu z ul. Krasińskiego już dzisiaj mogą zacierać ręce, bo emocji w meczach z udziałem naszej drużyny zabraknąć nie powinno.


– Mówimy o trzech zagranicznych zawodnikach, w tym także takich którzy mają za sobą udział w rozgrywkach o Puchar Świata – Stanisław Więciorek, trener EDACH Budowlanych, zdradza kim przed nowym sezonem zainteresowany jest lubelski klub.

– Jesteśmy dogadani z zawodnikiem z Zimbabwe, który ostatnio występował w Rosji, a na Śląsku ma narzeczoną. Rozmawialiśmy także z Litwinem, który ma doskonałe warunki i mógłby występować na środku ataku. W grę wchodzą także dwaj reprezentanci Tonga, drużyny która w 2019 roku występowała w Pucharze Świata – dodaje Więciorek.

Zawodnicy EDACH Budowlani, których czeka jeszcze w najbliższych dniach udział w Pucharze Polski Klubów Ekstraligi w rugby (o tych rozgrywkach piszemy poniżej) przygotowania do nowego sezonu rozpoczną 20 lipca.

Lublinianie ładować będą akumulatory podczas 10-dniowego zgrupowania w górach – w Bieszczadach.

Przed startem rozgrywek Eksatraligi trener Stanisław Więciorek zaplanował dwa sparingi, pierwszy 1 sierpnia, drugi tydzień później. Na razie nie wiadomo, jakie zespoły sprawdzą formę lubelskich rugbistów u progu nowego sezonu. MAG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here