Ciekawostki sprzed lat

Waldemar Antoni Kozłowski wydał kolejną książkę. Dotyczy działających w Chełmie w latach 1918-1939 zakładów i punktów usługowych. Sporo w niej ciekawostek na ten temat.

Waldemar Antoni Kozłowski jest nauczycielem wychowania fizycznego, sportowcem, trenerem. Od lat dokumentuje tradycje kultury fizycznej i turystyki Chełma oraz regionu, ale nie tylko. Opublikował ponad dwadzieścia wydawnictw. Jest założycielem-członkiem Stowarzyszenia „Rocznik Chełmski” i członkiem Chełmskiego Towarzystwa Naukowego.

W swoich publikacjach przypominał m.in. działalność zasłużonych dla kultury fizycznej, sportu i turystyki chełmian, zgłębiał dzieje piłki nożnej, chełmskich cyklistów. Opisywał też folklor i kulturę dzielnic Chełma do 1989 r. Mówi, że bardzo zależy mu, aby wiele faktów, zdarzeń i informacji dotyczących naszego regionu uchronić od zapomnienia i ocalić dla potomnych. Najnowsza publikacja Waldemara A. Kozłowskiego, dostępna w księgarni „Lectura” w Chełmie, odbiega od tematyki sportu czy turystyki.

Dotyczy działających w Chełmie w latach 1918-1939 zakładów i punktów usługowych: sklepów, hoteli, kin, kiosków, restauracji, banków, krawców, lekarzy, piekarni, browarów, cukierni, lodziarni, fryzjerów, karczm, aptek, szewców, łaźni, młynów, herbaciarni, owocarni. Jest to nie tylko wykaz z ówczesnymi adresami tych firm i manufaktur, ale też ilustrujące je fotografie oraz witryny i afisze z niepowtarzalnymi hasłami reklamowymi z czasów międzywojennych. W publikacji znajdują się też ciekawostki, często humorystyczne relacje wydarzeń dotyczące opisywanych punktów usług działających w mieście prawie sto lat temu. (t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here