Cierniak najlepszy w Cardiff

Mateusz Cierniak, junior lubelskiego Motoru, wygrał 2. rundę FIM SGP2 2022, rozegraną w niedzielę na Principality Stadium w Cardiff. Pozostałe miejsca na podium zajęli Duńczycy Kevin Juhl Pedersen i Benajmin Basso. Drugi z naszych reprezentantów Wiktor Lampart zajął szóste miejsce.

– Tor nie należał dzisiaj do najłatwiejszych, dlatego tym bardziej jestem zadowolony z dzisiejszego zwycięstwa – skomentował swoją wygraną tuż po zawodach w mediach społecznościowych Mateusz Cierniak, który zakończył turniej z dorobkiem 12 pkt. (3,3,3,3,w), podobnie jak Pedersen i o punkt więcej od Basso.

Lampart zdobył z kolei  9 pkt. (2,1,2,3,1).  – Za nami ciężkie zawody w Cardiff, które ostatecznie zostały zakończone po rundzie zasadniczej z powodu bardzo ciężkich warunków torowych. Turniej ostatecznie kończę na 6 miejscu, szkoda ze po raz kolejny finał mistrzostw świata odbywał się w warunkach, które nie sprzyjały sportowej rywalizacji – przyznał drugi z młodych zawodników Motoru. MAG