Cieszy się praprawnukami!

23 czerwca setną rocznicę urodzin obchodziła mieszkanka gminy Gorzków Aniela Rybak.

Pani Aniela urodziła się 23 czerwca 1922 roku w Krzemieniu w powiecie janowskim. Na terenie gminy Gorzków zamieszkała z rodzicami, gdy miała 17 lat. Później wyszła za mąż za Mieczysława Rybaka, z którym wspólnie w Bobrowem (gmina Gorzków) prowadziła gospodarstwo rolne. Po śmierci męża, już jako emerytka, przeprowadziła się do Krasnegostawu do jednej z córek. W 2016 r. wróciła do Gorzkowa, gdzie mieszka do dziś pod opieką drugiej córki.

– Pani Aniela dochowała się dwóch córek, pięciorga wnuków, dziewięciorga prawnuków oraz pięciorga praprawnuków – wylicza Piotr Cichosz, wicewójt gminy Gorzków.

W sobotę, 25 czerwca, dostojnej jubilatce przygotowano uroczystość, w której uczestniczyła liczna rodzina, a także przedstawiciele starostwa powiatowego w Krasnymstawie, urzędu gminy w Gorzkowie i KRUS w Krasnymstawie. Uroczystość poprzedzona została mszą dziękczynną odprawioną przez proboszcza parafii w Gorzkowie, ks. Andrzeja Wołoszyna. Aniela Rybak uhonorowana został listem gratulacyjnym prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, który odebrała z rąk wicewójta Cichosza. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here