Cieszy zwycięstwo i kolejny komplet punktów

Przed środowym meczem: MKS Perła – KPR Gminy Kobierzyce oba zespoły do prezentacji wybiegły z najmłodszym narybkiem lubelskiego klubu. Podopieczne Małgorzaty Roli i Iwony Gajowiak chwilę po rozpoczęciu spotkania zapozowały fotoreporterowi „Nowego Tygodnia” do pamiątkowego zdjęcia

Szczypiornistki MKS Perła nic sobie nie robią z kadrowych kłopotów i w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W środę zdziesiątkowany kontuzjami zespół mistrzyń Polski pokonał przed własną publicznością KPR Kobierzyce 25:24, odnosząc tym samym 13. wygraną z rzędu!

Tak, jak można było się spodziewać mecz lidera rozgrywek z zajmującym trzecie miejsce w tabeli zespołem z Kobierzyc był niezwykle zacięty i dostarczył kibicom zgromadzonym w hali Globus dużo emocji.

Po dosyć nerwowym początku z obu stron pierwszą bramkę, dopiero w 5. minucie zdobyła po szybkiej kontrze Joanna Gadzina. Przez kolejne minuty mecz toczył się bramka za bramkę. W drużynie z Lublina wynik “trzymały” głównie Karolina Kochaniak oraz Dominika Więckowska, dzielnie wspomagane przez Joannę Szarawagę.

Po 30. minutach na tablicy wyników widniał remis 13:13. Drugą połowę lepiej rozpoczęły przyjezdne obejmując po rzucie najskuteczniejszej w swoich szeregach Kingi Jakubowskiej dwubramkowe prowadzenie. Na szczęście lublinianki nie tylko zdołały odrobić straty, ale w emocjonującej końcówce, dzięki trafieniom wspomnianych już Kochaniak i Więckowska, zapewnić sobie wygrana.

– To był bardzo ciężki mecz, przeciwniczki wysoko postawiły nam poprzeczkę. Cieszy zwycięstwo i kolejne punkty – wyznała po spotkaniu Dominika Więckowska, najlepsza zawodniczka w szeregach MKS Perła, zdobywczyni 9 goli!

– Nasz styl pozostawia jeszcze wiele do życzenia jednak liczne kontuzje nie sprzyjają zgraniu. Najważniejsze jest zwycięstwo i trzy punkty. Z niecierpliwością czekamy na powrót kontuzjowanych koleżanek, wtedy z meczu na mecz będziemy wyglądały coraz lepiej – dodała Karolina Kochaniak. BAS

MKS Perła Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 25:24 (13:13)

MKS Perła: Gawlik, Besen – Kochaniak 7, Więckowska 9, Królikowska 1, Gadzina 1, Szarawaga 2, Nocuń , Nosek 1, Matuszczyk 4, Olek.

KPR Kobierzyce: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 7, Kucharska 2, Ilnicka, Tomczyk 1, Piotrowska, Janas 1, Kuriata, Wiertelak 4, Ivanović 2, Walczak, Koprowska7, Despodovska, Wicik, Michalak.

Kary: MKS Perła – 16 minut, KPR Kobierzyce – 10.